Róże wielkokwiatowe (na kwiat cięty)

Róże te są uosobieniem doskonałości ,tak szlachetnej urody nie ma żadna inna grupa róż .Wyróżniają się dużymi ,bardzo eleganckimi, pełnymi kwiatami, zwykle osadzonymi pojedynczo na długich łodygach .Róże te osiągają wysokość 80-120cm,zakwitają w pierwszym roku po posadzeniu i kwitną powtarzając kwitnienie od czerwca do października ,są roślinami wieloletnimi.

Róże rabatowe (wielokwiatowe)

 

Pomogą nam stworzyć piękną rabatę w naszych ulubionych kolorach .Najważniejszą cechą tej grupy róż jest właśnie wielokwiatowość czyli pojedyncze kwiaty zebrane są w gęste lub luźniejsze wiązki . Róże te osiągają wysokość 40-70cm ,zakwitają w pierwszym roku po posadzeniu .Kwitną od czerwca do października i są roślinami wieloletnimi.

Róże parkowe (wysokie krzaczaste wolnostojące) 

 

Wspaniale ukwiecone przez całe lato-są łatwe do pielęgnowania i można tworzyć z nich piękne aranżacje. W lecie kępa róż zmieni się w niezwykle efektowną ,imponującą rozmiarami górę kwiatów .Duża krzaczasta róża o wysokości 150-250cm o silnym pokroju, wielkich kwiatach powtarzających kwitnienie. Zakwita na początku czerwca i kwitnie do końca października. Róże te są roślinami wieloletnimi.

 

Róże pnące (na pergole, płot)

 

Róże te zmieniają ogród w ukwieconą oazę, tworząc na ścianach ,ogrodzeniach ,pergolach i drzewach harmonijne jednorodne dzieła sztuki ,skomponowane z ogromnej ilości kwiatów o pięknych barwach. Okryte mnóstwem kwiatów długie pędy róż pnących zmieniają się we wspaniałe różnobarwne kaskady. Róże te osiągają wysokość 300-500cm,zakwitają w pierwszym roku po posadzeniu i kwitną powtarzając kwitnienie od czerwca do października, są roślinami wieloletnimi.